logo payoff
Beurzen

IFAT 2026 recap: Optimaliseer je organische output

ifat 2026 smicon

Van 4 tot en met 7 mei 2026 verwelkomde Smicon op de IFAT in München bezoekers uit de internationale afvalverwerkings- en recyclingbranche. De beurs van dit jaar bood ons de gelegenheid om onze nieuwste technologie te presenteren, kennis uit te wisselen met vakmensen uit de sector en ons internationale netwerk van dealers nog meer in de schijnwerpers te zetten.
 

Maak kennis met de SP UltraFilter: tot 99,9% organische zuiverheid

Een van de belangrijkste hoogtepunten op onze stand was onze nieuwste oplossing voor het verder zuiveren van de teruggewonnen organische stroom.

De SP UltraFilter is een plug-and-play-oplossing die is ontworpen om ongewenste deeltjes uit de organische fractie te verwijderen na het ontdoen van verpakkingen. Door een extra zuiveringsstap aan het proces toe te voegen, kan de organische output een zuiverheid van tot wel 99,9% bereiken, afhankelijk van de invoerstroom en de procesomstandigheden. Lees meer over de SP UltraFilter.

Voor bedrijven die verpakt voedselafval verwerken, kan het bereiken van een hoogwaardige organische output essentieel zijn voor de volgende stap in het proces. Een schonere organische fractie kan meer mogelijkheden bieden voor toepassingen zoals anaërobe vergisting en andere vormen van grondstofterugwinning.

De SP UltraFilter kan in een bestaand proces worden geïntegreerd, waardoor de kwaliteit van het eindproduct verder kan worden verbeterd zonder dat de volledige installatie aangepast hoeft te worden.

Onze oplossingen kunnen worden gecombineerd om verschillende fasen van het proces aan te pakken, van het scheiden van organisch materiaal uit verpakkingen tot verdere zuivering en ontwatering.

De juiste configuratie hangt af van de kenmerken van de afvalstroom en de gewenste output. Door naar het volledige proces te kijken, helpen we klanten praktische oplossingen te vinden die de terugwinning van organisch materiaal maximaliseren en tegelijkertijd ongewenst materiaal en afvoerkosten verminderen.

 

Ons internationale netwerk in de schijnwerpers

Een ander belangrijk aandachtspunt op de IFAT 2026 was ons internationale dealernetwerk.

Smicon werkt samen met lokale partners in markten over de hele wereld. Deze partners combineren hun kennis van lokale markten en klantbehoeften met de expertise van Smicon op het gebied van afvalverwerkingstechnologie. Op de IFAT hadden we de gelegenheid om in contact te komen met klanten, partners en bezoekers uit verschillende landen en de kracht van dit internationale netwerk te benadrukken.

Voor klanten betekent samenwerking met een lokale Smicon dealer toegang tot lokale marktkennis en service, gecombineerd met de technologie en expertise van een ervaren internationale machinebouwer.

 

marktontwikkelingen

Een van de belangrijkste conclusies van IFAT 2026 was het verbeterde kennisniveau dat we op de recyclingmarkt aantroffen. In vergelijking met voorgaande jaren bleken bezoekers beter begrip te hebben van het uitpakken van voedselafval en de verschillende mogelijkheden voor de verwerking van verpakt organisch afval.

De gesprekken waren dan ook concreter over de stappen in het proces: hoe de kwaliteit van de organische output te verbeteren en afvoerkosten van rejects te verminderen. 

De combinatie van de SMIMO uitpakmachine met oplossingen zoals de SP600 Schroefpers en de nieuwe SP UltraFilter laat zien hoe verschillende verwerkingsstappen kunnen samenwerken om een eindproduct van hogere kwaliteit te realiseren.

Voor Smicon bevestigt dit dat de markt zich niet langer beperkt tot de vraag 'Wat is uitpakken?', maar zich steeds meer richt op 'hoe kan een uitpakmachine mijn proces verbeteren?'

Deel deze pagina